МРТ СЕРЦЯ з контрастним підсиленням
(МРТ СЕРЦЯ з гадолінієм)
Магнітно-резонансна томографія серця сприяє лікарям належно діагностувати більшість серцевих проблем та, відповідно, надати допомогу і лікування.
Покази до МРТ СЕРЦЯ:
• потреба в оцінці анатомії та функції шлуночків серця, клапанів, перикард і ін.;
• діагностика захворювань серця, а саме: запальні захворювання, інфекції, міопатії, пухлини і ін.;
• оцінка “життєздатності” міокарда (перфузії, порушення кровоплину);
• виявлення змін через захворювання коронарних артерій;
• оцінка міокарда після перенесеного інфаркту;
• планування кардіохірургічного втручання чи консервативного лікування пацієнтів із серцевими захворюваннями;
• виявлення аномалій розвитку серця і судин, зокрема вроджених вад;
• оцінка ефективності терапії та спостереження в динаміці.
І цей список не є вичерпним, можливі й інші обґрунтовані покази до МРТ СЕРЦЯ.
Особливості і підготовка до МРТ СЕРЦЯ
такі ж, як і до інших процедур МРТ – пацієнт використовє одноразовий одяг або може перебувати підчас процедури в своєму натільному одязі, при чому одежа має бути вільна і не містити металевих елементів. Застережень що до харчування нема, але бажано утриматись від вживання їжі за три години до сканування. Важливо, ще до обстеження, повідомити медперсонал МРТ про метали чи електропристрої в організмі, про алергічні реакції, про клаустрофобію – діють типові застереження та протипокази до виконання МРТ.
Як відбувається процедура МРТ СЕРЦЯ
Перед виконанням МРТ СЕРЦЯ на грудну клітку накладаються відповідна МРТ-котушка та ЕКГ-електроди, щоб синхронізувати зображення з серцебиттями. Чоловікам, іноді, доведеться поголити груди, щоб ЕКГ- електроди мали кращий контакт зі шкірою. При МРТ СЕРЦЯ будуть контролюватися дихання і серцебиття обстежуваного. Тому пацієнту протягом дослідження буде запропоновано затримати дихання на короткі проміжки часу. Впродовж обстеження пацієнт повинен лежати нерухомо, особливо, коли відбувається саме сканування. Томограф при цьому видає гучні звуки, отже, власне в ці моменти, треба “завмерти” і саме тоді буде отримано зображення високої якості.
Тривалість всього дослідження МРТ СЕРЦЯ, в середньому, 25-35 хвилин. Пацієнт знаходиться сам на сам в апараті МРТ, але між персоналом і пацієнтом є двосторонній аудіо-відео зв’язок і лікар повною мірою спостерігає за пацієнтом. Ще слід зазначити, що процедура МРТ є абсолютно безболісна і нешкідлива, за умови дотримання всіх правил.
І, важливо, хоч і не обов’язково – наявність скерування від лікаря на МРТ СЕРЦЯ з чітко сформульованим завданням чи метою обстеження.